MENU
klinika

Bie në pranga 47-vjeçari në Kakavijë

U shpall në kërkim pas operacionit anti-drogë në Nikël

10.06.2021 - 11:15

Një 47-vjeçar i shpallur në kërkim ka rënë në prangat e policisë së Kakavijës, pasi akuzohet për kultivim të lëndëve narkotike.

Bëhet me dije se në pranga ka rënë shtetasi Edmond Kaceli, 47 vjeç, banues në Nikël, Krujë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Krujë, në kuadër të operacionit policor antikanabis të koduar “Agimi”, pasi dyshohet se në bashkëpunim me 8 shtetas të tjerë, ka kultivuar bimë narkotike në fshatin Nikël, Krujë.

Si rezultat i operacioni antikanabis “Agimi” që u zhvillua më datë 30.05.2021, në territorin e rrethit të Krujës, u arrestuan në flagrancë 16 shtetas, u proceduan në gjendje të lirë 3 shtetas dhe u shpallën në kërkim 24 të tjerë.

Njoftimi i policisë:

Si rezultat i kontrolleve të shtuara dhe intervistimit të detajuar nga Policia Kufitare Kakavijë është bërë e mundur kapja dhe prangosja e një personi të shpallur në kërkim kombëtar.

Vihet në pranga 47-vjeçari i shpallur në kërkim në kuadër të operacionit “Agimi”, për veprën penale “Kultivim i bimëve narkotike” kryer në bashkëpunim.

Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Kakavijë bënë të mundur kapjen e shtetasit të shpallur në kërkim E. K., 47 vjeç, banues në Nikël, Krujë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Krujë, në kuadër të operacionit policor antikanabis të koduar “Agimi”, pasi dyshohet se në bashkëpunim me 8 shtetas të tjerë, ka kultivuar bimë narkotike në fshatin Nikël, Krujë.

Si rezultat i operacioni antikanabis “Agimi” që u zhvillua më datë 30.05.2021, në territorin e rrethit të Krujës, u arrestuan në flagrancë 16 shtetas, u proceduan në gjendje të lirë 3 shtetas dhe u shpallën në kërkim 24 të tjerë.

Shtetasi E. K. iu dorëzua shërbimeve të Komisariatit të Policisë Krujë, për procedura të mëtejshme.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Dhjetëra forca policie “zbarkojnë” në rrethinat e Krujës

Parcelat me hashash çojnë “shtetin” në Nikël


Afati i vënë në dispozicion për paraqitjen e ofertave

Rihapet tenderi për ndërtimin e tunelit të Llogorasë

"Do zëvëndësohen… Bujrum të gjithëve!"

Lame kritika drejtuesve të Kadastrës dhe bën paralajmërime

Kryeministri Rama ndan pamjet mahnitëse

“Foto nga grykëderdhja e lumit Shkumbin”

"Nuk është dënuar për trafik droge, por…"

Erjon Braçe i del në mbrojtje kryebashkiakut socialist