MENU
klinika

“Fawcett Flip”

Vera rikthen modelin ikonik të flokëve të viteve ’70

22.06.2021 - 11:27

Frymëzuar nga modeli i flokëve të Farah Fawcett, aktorja legjendare që hyri në histori për rolin e saj në “Charlie’s Angels” dhe të famshëm të tjerë të viteve ’70, modeli më i nxehtë i sezonit karakterizohet nga volumi dhe sharmi.

Të famshëm si Princesha Diana dhe Catherine Deneuve, e kanë provuar këtë model flokësh, duke i bërë të gjithë të flasin për flokët e tyre. Frizura e viteve ’70 po bën një rikthim dinamik falë mediave sociale.

“Fawcett Flip” është kombinimi jashtëzakonisht modern i dy prej tendencave më dinamike të vitit 2021 për flokët, tharjen dhe shtresimin e tyre.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN