MENU
klinika

Pas një konflikti të çastit në Durrës

Vrasja e Armando Baboçit, arrestohet një tjetër 27-vjeçar

23.06.2021 - 10:53

Një 27-vjeçar është arrestuar nga policia e Durrësit si i përfshirë në sherrin ku mbeti i vrarë Armando Baboçi, ngjarje e ndodhur në muajin shtator të 2020.

Burime për Panorama.al bëjnë me dije se në pranga u vendos Anxhelo Boçi nën akuzën e vrasjes me paramendim dhe armëmbajtje pa leje.

Sipas policisë, ai ishte i përfshirë në në sherrin masiv ku mbeti i vrarë Armando Baboçi dhe u plagosën djali i tij, Erald Gjini dhe Enrik Tatazi.

Për këtë ngjarje u arrestuan Enriko Gjini, vëllai i viktimës i cili dyshohet se ka qëlluar aksidentalisht ndaj Armandos. Në pranga u vendos dhe Klodian Daci dhe Sergio Tatazi për të cilët është vendosur masa e sigurisë arrest me burg.

Kujtojmë se sherri mes këtyre personave ka nisur në një berberhane në qytetin bregdetar ku më pas situata degjeneroi në sherr masiv me sende të forta dhe përdorimin e armëve.

Sipas Prokurorisë së Durrësit, më datë 18 shtator, në orën 17:30, Erald Gjini, djali i viktimës, ka shkuar për t’u qethur në një berberhane ku ndodhej dhe Klodjan Daci, djali i një biznesmeni të njohur në Durrës. Mësohet se Gjini ka shkuar në ambientet e brendshme të berberhanes dhe është ulur për t’u qethur, ndërkohë në karrigen ngjitur ishte ulur Klodjan Daci.

Gjatë kësaj kohe, Gjini dhe Daci kanë hedhur shikime dashakeqe kundrejt njëritjetrit dhe kjo ka mjaftuar që të ndizej konflikti mes të rinjve. Situata degradoi shumë shpejt dhe dy të rinjtë kanë dalë jashtë berberhanes për t’u konfliktuar fizikisht.

Njoftimi i policisë:

Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim kombëtar.

Bie në prangat e Policisë një 27-vjeçar i shpallur në kërkim për veprat penale “Vrasja me paramendim” kryer në bashkëpunim dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës, në vijim të punës për zbardhjen e plotë të ngjarjeve të ndodhura më parë dhe kapjen e personave të shpallur në kërkim, me qëllim vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, ndaluan shtetasin:

B., 27 vjeç, banues në Tiranë. Ky shtetas dyshohet se është i përfshirë në ngjarjen e ndodhur më datë 18.09.2020, në lagjen nr. 13, Plazh, Durrës, ku pas një konflikti të çastit me mjete të forta dhe më pas me armë zjarri mbetën të plagosur shtetasit E. Gj., 19 vjeç, H. T., 23 vjeç dhe shtetasi A. B. (Gj)., 39 vjeç, i cili si pasojë e plagëve të mara ndërroi jetë në Spitalin Rajonal Durrës.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Arrestohet një tjetër i dyshuar si autor i ngjarjes

Durrës/ Vranë 39-vjeçarin dhe i plagosën djalin

Burg për 3 të akuzuar, 2 të tjerë…

Vrasja e babait dhe plagosja e djalit në Durrës


"Brenda 5 viteve do kemi autostradën Muriqan-Fier"

Rama: Do të ndërtojmë 4 porte turistike

Dyshohet se ka ndërruar jetë nga shkaqe natyrale

Gruaja 40-vjeçare gjendet e pajetë në mjetin e parkuar

Sot stakohen dritat në stacionet e pompimit

Durrësi probleme me ujin e pijshëm

Vuante nga probleme të shëndetit mendor,

Elbasan/ Hidhet nga pallati 64-vjeçari