MENU
klinika

Haradinaj kritikon Albin Kurtin

“A ke ndërmend të kthehesh në Kosovë?!”

15.07.2021 - 20:32

Kreu i AAK-së ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti i cili prej disa ditësh ndodhet në një vizitë zyrtare në Greqi, ndërkohë që Deçani është përballur me helmimin masiv të qytetarëve.

Haradinaj pyet Kurtin nëse ka ndërmend të kthehet në Kosovë, ndërsa i kërkon llogari për tenderët e nënshkruar përgjatë ditëve të fundit.

“Albin, a don me u kthy në Kosovë apo e ke lënë Qeverinë në duart e Hysenit e Liburnit? E keni punësu mjeshtrin për mashtrime me tenderë, në mënyrë që Liburni me i shpërbly punëdhënësit e vet.

Pse po nënshkruani tenderë të paligjshëm dhe mundoheni të mashtroni që i keni gjetë? Po, i keni gjetë, por me vendimet për anulim.

Qasja juaj opozitare e manipulimit dhe dezinformimit është e rrezikshme për shtetin e Kosovës, sidomos kur ju sot jeni duke e udhëhequr shtetin!”, shkruan Haradinaj.

Si u zbulua plani nga Shërbimet Sekrete të Greqisë

Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

"Një mandat të mbarë"

Ali Ahmeti uron kryeministrin Rama

Mbledhja e parë e përbashkët qeveritare

Sot mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës dhe M. së Veriut

Çfarë shkruajti shtypi gjerman?

DW: Ballkani drejt pasigurisë pa Merkelin?

Von der Leyen njofton vizitën në Ballkan

“Do përçoj angazhimin tonë për anëtarësimin në BE”