MENU
klinika

Operacioni ndërkombëtar

Kush është prokurori shqiptar i përfshirë në rrjet?

02.07.2021 - 10:19

Maksim Sota është Prokurori ndaj të cilit i është lëshuar urdhër arresti, në kuadër të operacionit ndërkombëtar kundër rrjetit për trafik drogë e pastrim parash.

Ndërkohë Prokurori i Vlorës Maksim Sota ndodhet në arrest shtëpie.

OperacionI kundër trafikut të drogës, u zhvillua nga autoritetet italiane në bashkëpunim me ato shqiptare.

Ky operacion është vazhdim i hetimeve të operacioneve “Shefi” e “Kulmi” ekzekutuar në 2018 e 2020 nga Drejtoria e Anti-mafiaes Italiane të Barit, ndërsa çoi në ekzekutimin e 38 urdhër arresteve për trafik ndërkombëtar droge, riciklim parash dhe korrupsion.

Sakaq pritet që Prokurori i Anti-mafias italiane, De Raho dhe kreu i SPAK, Arben Kraja të zhvillojnë një konferencë për shtyp në orën 10:30, për të dhënë më shumë detaje në lidhje me këtë operacion të gjerë.

Punonjësit harrojnë zgarën ndezur

Shkrumbohet lokali në Berat

"E doja vajzën, vjehrri më bënte presion"

Vrau ish-gruan, Elton Metaj lihet në burg

Kërkoi lirinë me pretendimin se është i sëmurë

Gjykata rrëzon kërkesën e Fatos Tushes

"Vite më parë vajzën na e morën me mashtrime"

Dëshmia e prindërve të 23-vjeçares që u vra nga bashkëshorti