MENU
klinika

"Gëzuar për të gjithë njerëzimin"

Besimtarët kremtojnë Kurban Bajramin

20.07.2021 - 11:19

Besimtarët myslimanë në të gjithë vendin kremtojnë sot festën e Kurban Bajramit. Në Dibër besimtarët kanë kryer ritin e faljes së Kurban Bajramit në pallatin e sportit dhe në 3 xhamitë e qytetit. Myftiu i Dibrës, Mois Kurtulla dha mesazhe paqe e shprese e që kjo pandemi që ka izoluar botën të kalojë sa më shpejt dhe ti kthehemi normalitetit.

Edhe në Kukës qytetarët kanë falur Kurban Bajramin duke uruar mbarësi për të gjithë njerëzimin.

“Gëzuar për të gjithë njerëzimin dhe urojmë sa më shumë mbarësi”, janë shprehur qytetarët.

Besimtarët në Vlorë gjithashtu kanë nisur ceremoninë e faljes që në orët e para të mëngjesit, ku dhjetëra myslimanë falën namazin në sheshin para xhamisë së Plumbit. Kreu i Myftinisë së rrethit Vlorë, Armand Asllani u lut për më shumë dashuri dhe harmoni mes njerëzve.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Besimtarët mbushin sheshin Skëndërbej

Myslimanët festojnë Kurban Bajramin


"E kishte grua të dytë, më shumë më dhimbset ajo!"

Flasin familjarët e çiftit Rrasa nga Divjaka

Operacioni “Bregdeti Ynë"

IKMT shemb objektin pa leje në Orikum

“Shqipëria bëhet me tri hekurudha”

Balluku: Porti i Vlorës do të kthehet në port jahtesh

"Brenda 5 viteve do kemi autostradën Muriqan-Fier"

Rama: Do të ndërtojmë 4 porte turistike

Arrestohen 4 persona, mes tyre ‘koka’ e grupit

Goditet baza e prodhimit dhe trafikut të kanabisit në Sarandë