MENU
klinika

Bizneset përshkallëzojnë protestën

Mbyllen lokalet në zonën e Lungomares

19.07.2021 - 10:04

Ashtu siç kishin paralajmëruar, një pjesë e bizneseve të Lungomares në Vlorë këtë mëngjes janë mbyllur.

Ata protestojnë kundër masave kufizuese dhe kërkojnë lejimin muzikës përtej orës 22:00, po ashtu bizneset kërkojnë që të shtyhet edhe ora policore.

Mbyllja e lokaleve sot, vjen një ditë pasi bizneset protestuan në mënyrë simbolike, duke vendosur himnin kombëtar në vend të muzikës.

Kjo formë proteste dje u shoqërua edhe me incident, pasi tre persona mes tyre dhe një grua, u shoqëruan ne polici.

Aksioni i policisë nisi pas orës 22:00, pasi disa pronarë lokalesh në Vlorës në shenjë proteste kishin vendosur në sfond himnin kombëtar, gjë që është cilësuar shkelje e aktit normativ për lejimin e muzikës.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN"E kishte grua të dytë, më shumë më dhimbset ajo!"

Flasin familjarët e çiftit Rrasa nga Divjaka

Operacioni “Bregdeti Ynë"

IKMT shemb objektin pa leje në Orikum

“Shqipëria bëhet me tri hekurudha”

Balluku: Porti i Vlorës do të kthehet në port jahtesh

"Brenda 5 viteve do kemi autostradën Muriqan-Fier"

Rama: Do të ndërtojmë 4 porte turistike

Arrestohen 4 persona, mes tyre ‘koka’ e grupit

Goditet baza e prodhimit dhe trafikut të kanabisit në Sarandë