MENU
klinika

Pas bashkëpunimit që po bën namin

Dhurata Dora dhe Noizy kanë një tjetër surprizë për fansat

25.07.2021 - 11:05

Dy ditë më parë, Dhurata Dora dhe Noizy publikuan bashkëpunimin e parë mes tyre me titullin “Mi amor”. Ashtu siç pritej në fakt, publiku u dashurua menjëherë me këtë këngë, që u kthye në një nga hitet e verës.

Në një kohë kaq të shkurtër, kënga ka arritur plot 3 milionë klikime në “Youtube” dhe shifrat tregojnë qartë për suksesin e saj.

Mirëpo duket se Dhurata dhe Noizy nuk do e mbyllin me kaq me bashkëpunimet e tyre. Është mësuar se Dhurata dhe Noizy kanë bërë gati dhe një tjetër këngë të përbashkët. Detajet për këtë projekt të dytë mes artistëve nuk dihen ende, por mendohet se nuk do të vonojë dhe shumë. Thuhet se kjo këngë do të jetë pjesë e albumit të ri të Noizy-t

Nuk ka më dyshime! Noizy dhe Dhurata Dora konfirmojnë bashkëpunimin,  zbulojnë detajet e para - News 31

.Albumi i Noizy-t do të publikohet i plotë pak e nga pak dhe para pak kohësh reperi zbuloi se mban titullin “Alpha”. Noizy ka vendosur që këngët e këtij albumi t’i publikojë çdo javë ose 10 ditë.

Këtë vit reperi ka qenë mjaft aktiv dhe ka publikuar disa hite të një pas njëshme. Ndër më të fundit mund të përmendim “Te lagja” një bashkëpunim me Varrosin dhe Lil Kolin, “Murder” duet me Arilena Arën, “Tunde”, etj.

Nga ana tjetër Dhurata Dora publikoi në muajin maj duetin e famshëm “Only You” me artistin francez Gims.