MENU
klinika

Zjarrfikëset kërkojnë ndihmë nga ajri

Greqia vazhdon betejën me flakët, shkrumbohen mijëra hektarë pyje

24.07.2021 - 16:50

Disa rajone të Greqisë prej ditësh janë përfshirë nga flakët të ciilat kanë djegur mijëra hektarë pyje.

Ditën e sotme në zonën e Epidaurusit dhe Halkidiki zjarrëfikësit akoma po vazhdojnë betejën me flakët të cilat kanë shpërthyer në orët e paradites.

Forcat zjarrëfikëse kanë kërkuar edhe ndihmë nga ajri ku një helikopter po ndihmon pasi zjarri është duke u zhvilluar në vende të paarritshme.

Do të presë mijëra afganë

Greqia ngre kampin e ri

Tregon si është marrëdhënia mes dy familjeve

Vrasja e 20-vjeçares Caroline, nëna e Babis thyen heshtjen

I dërguari i ri amerikan për Ballkanin Perëndimor

DW: Kush është diplomati me emrin Escobar