MENU
klinika

Epiqendra dhe magnituda

Greqia zgjohet nga tërmeti

18.07.2021 - 08:58

Një tërmet me magnitudë 4 të shkallës Rihter goditi Kretën këtë të dielë në mëngjes.

Epiqendra u raportua 20 kilometra në juglindje të qytetit të Heraklios.

Thellësia e dridhjeve, që u regjistruan në orën 07:56 të mëngjesit, vlerësohet 17.1 kilometra. Sipas Institutit Sizmologjik të Athinës tërmeti u ndje pothuajse në të gjithë Kretën.

Do të presë mijëra afganë

Greqia ngre kampin e ri

Tregon si është marrëdhënia mes dy familjeve

Vrasja e 20-vjeçares Caroline, nëna e Babis thyen heshtjen

I dërguari i ri amerikan për Ballkanin Perëndimor

DW: Kush është diplomati me emrin Escobar