MENU
klinika

Ksamil

I vuri zjarrin kodrës, arrestohet nga policia autori

31.07.2021 - 11:01

Zjarret në jug vazhdojnë të jenë shqetësuese edhe për shkak të temperaturave të larta që kanë përfshirë vendin. Mbrëmjen e 30 korrikut një tjetër zjarr ka shpërthyer në Ksamil, teksa policia ka arrestuar për zjarrvënie një banor.

Burime nga policia njoftojne se, me datë 30.07.2021, ora 23:30, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Edmond Idajet Zogaj, banues në Ksamil, sepse në orën 19:00 është kostatuar se ka vendosur zjarr në një kodër në lagjen nr.1 në Ksamil, në zonën e quajtur “baxhua”, ku nga zjarri janë djegur një hektar shkurre, ferra dhe disa ullishte.

"E kishte grua të dytë, më shumë më dhimbset ajo!"

Flasin familjarët e çiftit Rrasa nga Divjaka

Operacioni “Bregdeti Ynë"

IKMT shemb objektin pa leje në Orikum

“Shqipëria bëhet me tri hekurudha”

Balluku: Porti i Vlorës do të kthehet në port jahtesh

"Brenda 5 viteve do kemi autostradën Muriqan-Fier"

Rama: Do të ndërtojmë 4 porte turistike

Arrestohen 4 persona, mes tyre ‘koka’ e grupit

Goditet baza e prodhimit dhe trafikut të kanabisit në Sarandë