MENU
klinika

Merkato

Juventus-Barcelona, një tjetër shkëmbim i bujshëm

17.07.2021 - 11:53

Juventus duket disi i qetë pas rikonfirmimit të Cristiano Ronaldos dhe qëndrimit të Federico Chiesas. Por Allegri dëshiron një “drejtor” dhe ai e dëshiron atë menjëherë. Kjo është arsyeja pse menaxhmenti i Juventusit po lëviz me një shpejtësi të caktuar.

Lëndimi i Arthur (3 muaj dhe madje edhe pak më shumë jashtë) e bëri klubin të shqetësuar. Ka zgjidhje që janë studiuar për disa kohë. Njëra nga këto është të sjellë Miralem Pjanic përsëri në Torino sa më shpejt të jetë e mundur sepse është urgjent.

Boshnjaku kaloi një vit praktikisht si spektator në Barcelonë. Koeman nuk e konsideron atë dhe ai dëshiron të luajë dhe të mos ngul sytë në stol. Cherubini ka filluar prej kohësh një bisedë konstruktive me katalanasit dhe për këtë arsye, në orët e fundit, u konsiderua një shkëmbim me Aaron Ramsey. Sidoqoftë pengesa është paga e uellsianit.

Laporta, presidenti i katalanasve, nuk ka ndërmend të rrisë borxhet dhe kjo paraqet një pengesë. Tani për tani, megjithatë, ideja është. Tani lëvizjet e para priten…

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Historia e mbrojtësit të Interit

Dikur luante me Inter, sot druvar dhe bukëpjekës