MENU
klinika

KAS rrëzon PD

Konfirmon në detyrë kryebashkiakun e Mallakastrës

07.07.2021 - 12:06

Komisioni i Ankimeve dhe Sanksioneve ka rrëzuar ditën e sotme kërkesën e Partisë Demokratike për kryetarin e Bashkisë së Mallakastrës Qerim Ismailaj.

“Bazuar në analizën e fakteve dhe provave, me shumicë votash, vendosi rrëzimin e kërkesës ankimore të depozituar nga Partia Demokratike e Shqipërisë. Lënien në fuqi të vendimit për shqyrtimin e rezultatit të verfikimit të Qerim Ismailaj, kryetari i Bashkisë Mallakastër Qarku Fier”.

Kryetari i Bashkisë Mallakastër Qerim Ismailaj ka rezultuar me probleme në ligjin e Dekriminalizimit. Mësohet se Ismailaj është dënuar në Greqi me 3 vite burg. Prokuroria nisi hetimet pas akuzave të PD.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


“Sistemi të diskutohet për zgjedhjet e 2021”

Aleatët e opozitës të ndarë për financimin e partive


Operacioni “Bregdeti Ynë"

IKMT shemb objektin pa leje në Orikum

“Shqipëria bëhet me tri hekurudha”

Balluku: Porti i Vlorës do të kthehet në port jahtesh

"Brenda 5 viteve do kemi autostradën Muriqan-Fier"

Rama: Do të ndërtojmë 4 porte turistike

Arrestohen 4 persona, mes tyre ‘koka’ e grupit

Goditet baza e prodhimit dhe trafikut të kanabisit në Sarandë