MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

Me çfarë ta zëvendësoj kafen gjatë shtatzënisë?

10.07.2021 - 07:15

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacienti: Me çfarë ta zëvendësoj kafen gjatë shtatzënisë?

Mjeku:Këshillohet të futni zëvendësues që nuk janë të dëmshëm për shëndetin e fetusit, siç janë:

– Infuzionet

– Kamomili

– Mente

– Pije freskuese pa ngjitës

– Lëng frutash

– Uji

Këto infuzione mund të merren gjatë gjithë ditës, në çdo kohë, megjithëse rekomandohet të bëhet pas ngrënies pasi ato nxisin tretjen. Ato gjithashtu mund të bëhen pije freskuese të verës, përfshirë akullin në gotë.

Të gjitha ato përpjekje që ne bëjmë gjatë shtatzënisë do të jenë një investim i mirë me një fitim të sigurt afatgjatë në shëndetin tonë dhe atë të të porsalindurit tonë të ardhshëm.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.