MENU
klinika

Episodi

Olimpiada, ariu mësyn në ambientet sportive

21.07.2021 - 12:52

Një episod i pazakontë ndodhi së fundmi në Japoni. Sot nisën në Fukushima eventet e para sportive të Lojërave Olimpike “Tokio 2020”, me ndeshjet e futbollit për femra.

Këto sfida janë zhvilluar me dyer të mbyllura por në impiantin sportiv ka qenë një spektator i papritur dhe i frikshëm. Një ari i murrmë është parë në ambientet e impiantit sportiv. Një roje e gjeti ariun në brendësi të gardhit dhe është përpjekur ta kapë atë, por ariu është arratisur.

Sipas “Sports Hochi”, forcat e rendit janë vënë në ndjekje të kafshës, por pa sukses. Muajin e kaluar, një ari i murrmë është parë në zonën e Sapporo, ku plagosi 4 persona para se të vritej.