MENU
klinika

Kërkoi ndryshim të masës së sigurisë për arsye shëndetësore

GJKKO lë në “arrest shtëpie” ish- prokurorin e Vlorës

18.07.2021 - 12:10

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (GJKKO) ka rrëzuar kërkesën e prokurorit të Vlorës, Maksim Sota, për zëvendësim të masës së sigurisë, raporton “News 24”.

Maksim Sota u la në “arrest shtëpie” pas operacionit “Shpirti” pasi dyshohet për shpërdorim detyre. Sota kërkoi zëvendësim të masës së sigurisë për arsye shëndetësore.

Kujtojmë që gjatë operacionit “Shpirti” u shkatërruan disa grupe kriminale, dhe në kërkim janë edhe dy shoqëruesit e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahirit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Një vështrim i trashëgimisë së Ajnshtajnit

E shkuara dhe e ardhmja, një njohje më e plotë me aktorët kryesorë

Si i shpëtoi prangave pas arrestimit?

Dëshmitë e skafistëve të penduar

"Më gjeni një provë të vetme dhe do shkoj në burg"

Maksim Sota thyen heshtjen: Më shkaktuan dhimbje në familje

Të arrestuar për korrupsion dhe shpërdorim detyre

KLP pezullon nga detyra dy prokurorët


Sesioni i 76-të i Asamblesë së Përgjithshme të OKB

Xhaçka: Krenare për përkushtimin e Shqipërisë!

"Do të sigurojë mbijetesën politike pasi u shpall ‘non grata’"

Pritjet e Berishës/Kadilli: Nuk me impresionon