MENU
klinika

‘Ngërçi’ me integrimin europian

Opozita maqedonase thirrje Zaevit: T’i vendosim vijat e kuqe Bullgarisë!

03.07.2021 - 17:33

Opozita maqedonase i ka bërë thirrje qeverisë së Zaevit që së bashku ti vendosin vija të kuqe Bullgarisë.

Në fakt është vendi anëtar i BE që ka vendosur veton për negociatat e Maqedonisë së Veriut, por VMRO-DPMNE kërkon që në asnjë mënyrë mos negociohet për gjuhën dhe identitetin edhe pse ato duket të jenë thelbi kryesor i problemit.

Zaev ka konfirmuar se në negociatat me Bullgarinë nuk ka diskutuar për këto dy çështje, por VMRO-DPMNE shpesh e ka akuzuar kryeministrin maqedonas si ‘tradhëtar’ apo njeri që bën negociata të fshehta me palën bullgare.

Si u zbulua plani nga Shërbimet Sekrete të Greqisë

Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

"Një mandat të mbarë"

Ali Ahmeti uron kryeministrin Rama

Mbledhja e parë e përbashkët qeveritare

Sot mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës dhe M. së Veriut

Çfarë shkruajti shtypi gjerman?

DW: Ballkani drejt pasigurisë pa Merkelin?

Von der Leyen njofton vizitën në Ballkan

“Do përçoj angazhimin tonë për anëtarësimin në BE”