MENU
klinika

"Falë politikave tona dhe lehtësirave fiskale..."

Rama: Peshkatarët rol të rëndësishëm në ekonominë e vendit

06.07.2021 - 08:43

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e kësaj të Hëne e ka nisur me momente nga puna e peshkatarëve në vendin tonë.

Rama përmes një video të postuar në rrjetin social Facebook jep detaje nga puna e një peshkatari dhe rolin që ato kanë në rritjen ekonomike.

Kreu i qeverisë shkruan se peshkatarët po i japin hov ekonomisë tonë, ku që prej 2013-tës sektori i peshkimit ka njohur rritje të ndjeshme falë edhe politikave tona e përmes lehtësirave fiskale që ne kemi ndërmarrë.

“MIRËMËNGJES 

dhe me këto pamje të peshkatarëve në rivierën tonë që të çlodhin sytë, por që po i japin një hov ekonomisë tonë, ku që prej 2013-tës sektori i peshkimit ka njohur rritje të ndjeshme falë edhe politikave tona e përmes lehtësirave fiskale që ne kemi ndërmarrë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.