MENU
klinika

Nuk deklaroi paratë

Sekestrohen mbi 20 mijë euro në Kakavijë

22.07.2021 - 10:18

20.080 euro i janë sekuestruar një 58-vjeçarje në pikën Kufitare të Kakavijës pasi nuk i kishte deklaruar paratë. Ndërsa 58-vjeçarja po hetohet në gjendje të lirë pasi iu kap shuma e parave. Burime zyrtare bëjnë me dije se 58-vjeçarja është identifikuar me inicialet L. F.

Në dalje të territorit shqiptar, policia ka konstatuar mjetin tip ‘Jeep’ në pronësi të 58-vjeçares ku ka ushtruar dhe një kontroll të detajuar. Në çantën e saj është gjetur shuma e parave të cilat janë sekuestruar nga policia në cilësinë e provës materiale.

58-vjeçarja është proceduar penalisht për veprat penale “Mosdeklarimi i të hollave dhe sendeve me vlerë në kufi” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”.

"E kishte grua të dytë, më shumë më dhimbset ajo!"

Flasin familjarët e çiftit Rrasa nga Divjaka

Operacioni “Bregdeti Ynë"

IKMT shemb objektin pa leje në Orikum

“Shqipëria bëhet me tri hekurudha”

Balluku: Porti i Vlorës do të kthehet në port jahtesh

"Brenda 5 viteve do kemi autostradën Muriqan-Fier"

Rama: Do të ndërtojmë 4 porte turistike

Arrestohen 4 persona, mes tyre ‘koka’ e grupit

Goditet baza e prodhimit dhe trafikut të kanabisit në Sarandë