MENU
klinika

Dy dilemat e shkencëtarëve

Tërmeti shkund Greqinë

20.07.2021 - 09:58

Një tërmet me magnitudë 4.1 i shkallës Rihter goditi mëngjesin e sotëm sërish Tebën, ndërsa lëkundjet sizmike u ndjenë edhe në Athinë. Lëkundja sizmike u regjistrua në orën 08:05 së mëngjesit të sotëm. Thellësia, sipas Institutit Gjeodinamik të Athinës ishte 10 km, 2 km në verilindje të Tebës.

Aktiviteti i lartë sizmik që ka nisur 10 ditë më parë dhe që po vazhdon po shqetëson shkencëtarët për faktin nëse qindra lëkundjet që janë regjistruar janë shenjë se fenomeni po lehtësohet apo janë paralajmërim për një tërmet më të fortë.

Do të presë mijëra afganë

Greqia ngre kampin e ri

Tregon si është marrëdhënia mes dy familjeve

Vrasja e 20-vjeçares Caroline, nëna e Babis thyen heshtjen

I dërguari i ri amerikan për Ballkanin Perëndimor

DW: Kush është diplomati me emrin Escobar