MENU
klinika

Mori 800 mijë vota

UEFA zgjedh golin më të bukur të Evropianit

14.07.2021 - 17:59

Gjatë Euro 2020 u shënuan shumë gola të bukur. UEFA hapi dje votimin për të përzgjedhur më të bukurin dhe me 800 mijë vota e fitoi ai i Patrick Schick.

Sulmuesi i Republikës Çeke realizoi kundër Skocisë në ndeshjen e parë në grupe mes këtyre skuadrave. Schick tentoi me një gjuajtjtje të kalibruar nga 50 metra, duke parë edhe daljen e portierit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN