MENU
klinika

Rritet numri i infektimeve

Varianti “Delta” ky është shteti që ka nxjerrë ushtrinë në rrugë për të monitoruar qytetarët

31.07.2021 - 07:00

Varianti “Delta” ka rritur numrin e të infektuarve në Australi, ndaj qeveria ka vendosur masa të tjera kufizuese për qytetarët.

Autoritetet kanë vendosur që në Sidnei qytetarët të izolohen në banesat e tyre, teksa në rrugë do të patrullojnë edhe forcat e ushtrisë për të monitoruar qytetarët në zbatimin e rregullave.

Ndërkohë në periferi të Sidenit janë vendosur masa më të rrepta kufizuese, me qytetarët që duhet të vendosin maskën në rrugë dhe ambiente të tjera.

Sesioni i 76-të i Asamblesë së Përgjithshme të OKB

Xhaçka: Krenare për përkushtimin e Shqipërisë!

"Do të sigurojë mbijetesën politike pasi u shpall ‘non grata’"

Pritjet e Berishës/Kadilli: Nuk me impresionon