MENU
klinika

Ndërpritet energjia

Zjarr në Memaliaj, digjen pemët dhe dëmtohen shtyllat elektrike

25.07.2021 - 10:52

Një zjarr ka rënë pasditen e djeshme në zonën Ballaxhiaj dhe Miricë në Memaliaj, duke djegur pemët në kodër, si dhe duke dëmtuar linjat e energjisë elektrike.

Forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e zjarrit, ndërsa OSHEE ka ndërprerë energjinë elektrike.

Ndërkohë, energjia elektrike do të vijojë të jetë e ndërprerë derisa të konstatohen nga grupet në terren, dëmet e shkaktuara në rrjet.

"E kishte grua të dytë, më shumë më dhimbset ajo!"

Flasin familjarët e çiftit Rrasa nga Divjaka

Operacioni “Bregdeti Ynë"

IKMT shemb objektin pa leje në Orikum

“Shqipëria bëhet me tri hekurudha”

Balluku: Porti i Vlorës do të kthehet në port jahtesh

"Brenda 5 viteve do kemi autostradën Muriqan-Fier"

Rama: Do të ndërtojmë 4 porte turistike

Arrestohen 4 persona, mes tyre ‘koka’ e grupit

Goditet baza e prodhimit dhe trafikut të kanabisit në Sarandë