MENU
klinika

Me gotë rakie në kokë nën ritmet e këngës popullore

Dua Lipa i tregon gjithë botës se është shqiptare

04.08.2021 - 12:46

Prej ditësh, Dua Lipa po shijon pushimet në jug të Shqipërisë së bashku me familjen dhe të dashurin e saj, Anwar Hadid.

Gjatë kësaj kohe, autorja e shumë hiteve botërore, ka ndarë me miliona ndjekësit e saj në rrjete sociale, duke treguar bukuritë shqiptare dhe duke i promovuar në mënyrën më të mirë të mundshme, ashtu siç di vetëm ajo.

Së fundmi, Dua na ka kënaqur të gjithëve teksa ka publikuar në “Instagram” një video shumë të këndshme, ku shfaqet me gotën e rakisë në kokë dhe shami në dorë teksa kërcen këngën e Shkurte Fejzës “Lujma belin”.

“Më trego që je shqiptar, pa ma thënë që je shqiptar”, ka shkruar këngëtarja përkrah videos, ku vihet re se rrethohet nga familjarët dhe miqtë e saj.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Kujtojmë se Dua Lipa mbërriti në Shqipëri para disa ditësh. Ajo zhvilloi fillimisht disa takime me drejtuesit e vendit, kryeministrin Edi Rama dhe kryetarin e Bashksië së Tiranës, Erion Veliaj. Më pas ajo mbajti një konferencë për shtyp para gazetarëve, ku zbuloi disa detaje nga karriera e saj dhe planet për të ardhmen.

“Me vjen mirë që sot kam mundësinë me “Sunny Hill” dhe që mund të ndihmoj sado pak. Kjo është një mënyrë e vogël se çfarë mund të bëj nga ana ime. I falënderoj të gjithë për mbështetjen”, u shpreh Dua pasi ndihmoi me ndërtimin e një kopshti në Tiranë me të ardhurat nga fondacioni.