MENU
klinika

Ja roli që luante

Humb jetën aktorja e njohur e serialit “Sulejmani i Madhërishëm”

13.08.2021 - 12:28

Ka ndërruar jetë aktorja e njohur Sabina Toziya e serialit “Sulltani i Madhërishëm” e cila ka luajtur rolin e dados së sulltanit. Ai e konsideronte “Afife Hatun” si nënën e tij të dytë.

Sabina humbi jetën në moshën 75 vjeç si pasojë e një tumori në kokë, e cila vuante prej kohësh.

Ajo ka lindur në Shkup në vitin 1946 dhe gjatë karrierës së saj si aktore, e kemi parë në shumë seriale turke.