MENU
klinika

Parisi rebelohet kundër presidentit

“Macron nuk e duam pasaportën tënde”

14.08.2021 - 18:43

Me qindra qytetarë u mblodhën në rrugët e Parisit të shtunën duke bërtitur “Macron ne nuk e duam pasaportën tënde të vaksnimit”. Kjo është fundjava e pestë që qytetarët atje protestojnë kundër pasaportës së vaksinimit. Kreu i partisë së Patriotëve Florian Philippot që mobilizoi edhe protestat tha se kjo gjë është e papranueshme.

“Është e pakonceptueshme dhe e papranueshme që ju duhet të tregoni të dhënat tuaja shëndetësore apo të dhënat tuaja të vaksinimit për të pirë një kafe në tarracë”