MENU
klinika

Si do të jetë moti?

Paralajmërojnë sinoptikanët e Shërbimit Meteorologjik Ushtarak: Edhe nesër, Shqipëria do të jetë…

03.08.2021 - 16:15

Sinoptikanët e Shërbimit Meteorologjik Ushtarak paralajmërojnë se edhe ditën e nesërme temperaturat do vazhdojnë t1% jenë të larta.

Kështu moti do të jetë i kthjellët me vranësira kalimtare gjatë mesditës si dhe prani të grimcave të pluhurit e rërës në lartësi.

Era, do të fryjë nga kuadrati i jugut e lehtë me tendencë forcimi deri mesatare përgjatë bregdetit pasdite e në mbrëmje.

Temperaturat do të vijojnë të mbeten të larta në:

zonat malore 18°C deri në 36°C
zonat e ulëta 21°C deri në 40°C
zonat bregdetare 24°C deri në 38°C

Sesioni i 76-të i Asamblesë së Përgjithshme të OKB

Xhaçka: Krenare për përkushtimin e Shqipërisë!

"Do të sigurojë mbijetesën politike pasi u shpall ‘non grata’"

Pritjet e Berishës/Kadilli: Nuk me impresionon