MENU
klinika

Akuza ndaj presidentit Biden

Vazhdon kriza në kufirin e SHBA me Meksikën

02.08.2021 - 17:52

Mbi një mijë emigrantë të paligjshëm po mbahen nga agjentët e patrullimit kufitar nën një urë pranë kufirit jugor në Teksas.

“Një katastrofë absolute nga Joe Biden, Kamala Harris dhe Demokratët e Dhomës dhe Senatit. #BidenBorderCrisis, ”shkroi republika e GOP Elise Stefanik (R-NY) në Twitter të dielën, duke u lidhur me pamjet e postuara nga Bill Melugin të Fox News në Los Angeles.

“E RE: Ky është grupi më i madh i emigrantëve që kemi parë ndonjëherë të mbahen nga Patrulla Kufitare nën Urën Anzalduas në Mission, TX. Duket se mund të jenë deri në 1.000 njerëz. Ne mund të hedhim një vështrim në zonë vetëm me dronin tonë. Ka një zonë të njohur të kalimit Rio Grande aty pranë,”-postoi Melugin së bashku me pamjet e dronit të incidentit.

Shtëpia e Bardhë Biden ka qenë nën presion në rritje për të gjetur një mënyrë për t’iu përgjigjur krizës në kufi të shkaktuar pasi presidenti tërhoqi ose përmbysi shumë nga politikat e emigracionit të vendosura nga ish -Presidenti Donald Trump.