MENU
klinika

Zbardhet dinamika e plagosjes në Vlorë

30 vjeçari refuzonte ndarjen, qëlloi vajzën me pistoletë

25.09.2021 - 14:39

Plagosja e 20 vjeçares në Vlorës, mund të kishte marrë përmasa të një tragjedie, pasi autori krahas pistoletës në lokal dukej i armatosur deri në ‘dhëmbë’. Gazetari Enrik Mehmeti tha për ‘BalkanWeb’ nga vendi i ngjarjes, se pasi e qëlloi vajzën me armë 30 vjecari nga shkodra ka hedhur një granatë të cilën e kishte fshehur në cantë.

Dëshmitarë në ngjarje, thanë për gazetarin Mehmeti se fatmirësisht granata nuk shpërtheu, edhe pse autori i kishte hequr asaj siguresën.

Arrestimi i 30 vjecarit Fasil Nikaj, u krye menjëherë nga efektivë të policisë, të gjendur pranë vendit të ngjarjes. Ndërsa nga kontrolli autorit krahas pistoletës, iu gjet dhe sekuestrua edhe një tjetër granatë të cilët e mbante në çantë.

Dyshohet për vrasës me pagesë. Lihen të lirë 23 të shoqëruar

Shpallen në kërkim 2 persona për ekzekutimin e Demir Backës

23 vite më parë i vranë motrën dhe bashkëshortin e saj

Ekzekutimi i biznesmenit në Fier/ Dyshohet për konflikte pronësie

Dështimi i kultivimit të domates

Balla takim me fermerët në Roskovec

U largua pasi përplasi e mori zvarrë viktimën

Arrestohet autori i aksidentit të rëndë në Berat