MENU
klinika

33% e qytetarëve kanë marrë 2 doza

51 bashki të prekura me COVID!

22.09.2021 - 12:41

Drejtoresha e ISHP-së, Albana Fico ka bërë një panoramim të situatës së COVID-19 në vendin tonë.

“Ka pësuar një ulje, totali i rasteve aktive ka pësuar një rritje. Numri i Bashkive të prekura është 51, ka pësuar një rritje, % e rasteve të reja ku 52% femra dhe 48 meshkuj. Moshat e prekura 65-74 vjeç, të ndjekur nga 55-64.  33% me dy doza, po vijojnë vaksinimet në qendrat e vaksinimit dhe akima jemi në muajin e haour të vaksinimit masiv, ky muaj bëhet më i rëndësishëm se përkon me hapjen e shkollave”, tha Fico.

Dyshohet për vrasës me pagesë. Lihen të lirë 23 të shoqëruar

Shpallen në kërkim 2 persona për ekzekutimin e Demir Backës

23 vite më parë i vranë motrën dhe bashkëshortin e saj

Ekzekutimi i biznesmenit në Fier/ Dyshohet për konflikte pronësie

Dështimi i kultivimit të domates

Balla takim me fermerët në Roskovec

U largua pasi përplasi e mori zvarrë viktimën

Arrestohet autori i aksidentit të rëndë në Berat