MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

Cilat janë shkaqet e rrahjeve të shpeshta të zemrës?

07.09.2021 - 07:06

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacienti: Cilat janë shkaqet e rrahjeve të shpeshta të zemrës?

Mjeku:Ndonjëherë, rrahjet e shpeshta të zemrës shkaktohen nga situatat kur zemra sforcohet nga stresi, sëmundjet, dehidratimi ose aktiviteti fizik. Shkaqe të tjera të rrahjeve të shpeshta të zemrës përfshijnë:

-Shtatëzania
-Përdorimi i tepruar i kafeinës
-Simptoma të tjera mjekësore
-Marrja e ilaçeve
-Duhani dhe produktet e tij

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim