MENU
klinika

Sitizens kërkojnë goditjen e madhe

City fokusohet te Mbappe, Haaland i dyti në listë

24.09.2021 - 18:21

Pas dështimit për të nënshkruar me yllin e Tottenhamit, Harry Kane, Pep Guardiola dhe stafi i tij stërvitor kanë mbetur pa një sulmues të ekipit të parë për sezonin, me Gabriel Jesusin që duket se kaloi në një pozicion tjetër.

Me sa u tha, raportet do të vazhdojnë të qarkullojnë në muajt e ardhshëm, pasi një mori e tërë emrash lidhen me transferimin ne “Etihad” për të zëvendësuar argjentinasin Aguero që kaloi një dekadë me “qytetarët”.

Një emër i tillë është Kylian Mbappe, me superyllin e PSG -së pa kontratë në fund të këtij sezoni, dhe duke tërhequr interesin real te Real Madrid.

Sipas informacioneve të Ian McGarry dhe Duncan Castles, duke folur në edicionin e fundit të podcast Transfer Window, pronari i Manchester City, Sheikh Mansour, i ka dhënë një mandat klubit që ata duhet të ndjekin dhe më pas të konkurrojnë me Real Madridin për Kylian Mbappe.

Raportohet se Manchester City dëshiron të sigurohet që ata të nënshkruajnë me një sulmues të klasit të lartë në njërën nga dy dritaret e ardhshme të transferimit, dhe me kontratën e Kylian Mbappe që përfundon në fund të sezonit, një mundësi mund të paraqitet te klubi i Etihad.

Ndërsa dihet mirë se sulmuesi ndërkombëtar francez dëshiron dhe ka ëndërruar gjithmonë të luajë te Real Madrid, podkasti i Transfer Window ka raportuar se ai është ‘tunduar’ për të luajtur gjithashtu në Premier League.

Në lidhje me Manchester City dhe një ndjekje të mundshme të ish -sulmuesit të AS Monaco, raportohet se kampionët e Premier League janë të përgatitur për të nënshkruar me lojtarin “me çdo kusht” – prandaj do të thotë që një ofertë mund të paraqitet në janar “nëse munden” , duke paguar një tarifë transferimi që Real Madrid duket se tani nuk është e gatshme ta bëjë…

Nëse interesi mbetet deri në fund të merkatos, megjithatë, pohohet gjithashtu se Manchester City do të ishte i gatshëm të ofrojë një kontratë më të madhe se ajo e vendosur potencialisht në tryezë nga Real Madrid.

Sugjerohet që lojtarit ‘nuk i pëlqen veçanërisht’ Manchester si një qytet, por francezi do të ‘preferonte’ të shkonte për shkak të ‘historisë dhe statusit’ të tyre.

Nëse pista “Mbappe” dështon, fokusi nga Etihad Stadium ka më shumë gjasa të vendoset tek Erling Haaland i Borussia Dortmund, i cili gjithashtu pritet të jetë subjekt i interesit të gjerë nga disa prej klubeve kryesore të Evropës.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN