MENU
klinika

Brenda një dite

Dy shkarkime dhe dy emërime në pankinat e Serie A

14.09.2021 - 22:09

Pas përfundimit të javës së tretë të Serie A kemi dy shkarkime trajnerësh dhe dy emërime në vend të tyre. Ëalter Mazzarri do të jetë trajneri i ri i Cagliari.

Marrëveshja e arritur në mbrëmje, pas negociatave të kryera gjatë gjithë pasdites, në bazë të një kontrate dyvjeçare. Presidenti Giulini më pas e mbylli që sot, pas shkarkimit të trajnerit Semplici.

Mazzarri mposhti konkurrencën e Iachini dhe kthehet të stërvisë në Serie A ku ka drejtuar mes shumë ekipesh Napolin dhe Torinon. Sakaq, edhe Igor Tudor është zgjedhur te Verona si trajner i ri pas shkarkimit të Di Francescos, me tri humbje.

eusebio di francesco
eusebio di francesco

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN