MENU
klinika

Sezoni i shenjës më paqësore të horoskopit

Këto janë peshoret e showbizz-it shqiptar

30.09.2021 - 15:55

Është sezoni i peshoreve dhe pa diskutim që ato duan të lavdërohen gjatë kësaj periudhe (në fakt gjatë gjithë vitit). Njihen si shenjat më të drejta, e në fakt dinë më së miri të ruajnë ekuilibrin në jetën e tyre, dhe në çdo lloj marrëdhënieje. Sigurisht nëse do të kishte një moto për peshoret, do të ishte “Paqe në botë”, pasi njihen si diplomatepaqësore, e ndonjëherë edhe lajkatare.

Disa prej karakteristikave të mësipërme, me siguri do t’i gjeni te disa nga personazhet shqiptarë të lindur në shenjën e Peshores, të listuar më poshtë:

Greta Koçi, 26 shtator

Sara Berisha, 26 shtator

Noizy, 27 shtator

Fjodora Fjora, 29 shtator

Mozzik, 29 shtator

Amir Shahini, 4 tetor

Gashi, 4 tetor

Jonida Aliçkolli, 10 tetor

Florjan Binaj, 12 tetor

Aurela Gaçe, 16 tetor

Isli Islami, 17 tetor

Lori Hoxha, 19 tetor

Enca, 19 tetor

Valdrin Sahiti, 19 tetor

Në fakt, larg showbizzit, edhe shumë prej liderëve historikë në politikën shqiptare, janë të shenjës së peshores. Diktatori Enver Hoxha ka qenë Peshore, Ahmet Zogu po ashtu, si dhe lideri historik i PD, Sali Berisha. Ndaj jo më kot thuhet se kjo shenjë ka lindur për postet drejtuese, me aftësitë e tyre bindëse, dhe negociuese në çdo situatë.

/News31