MENU
klinika

Parada ''PS e PD''!..

Ku i blejnë rrobat deputetët tanë?

23.09.2021 - 14:12

         E enjte. Kuvendi i Shqipërisë, pas seancës së radhës. Deputetët, burra dhe gra, shihen grupe-grupe dhe me veshje… serioze, në oborrin e godinës parlamentare.

Paparacëve të LSA, nuk u ka shpëtuar asnjë për be, deri te biçikleta e sekretarit organizativ të PS-së, Bledi Klosi… Ndërkohë, mazhoranca ka propozuar, duke qenë ende në situatë pandemike, që punimet në komisione të zhvillohen online.

Mirëpo të këtij mendimi, nuk janë (si zakonisht!) deputetët e opozitës, të cilët, nga ana e tyre kërkuan që, sesionet të zhvillohen në godinat fizike, në përputhje kjo, sipas tyre, me Kushtetutën…

Ndërkohë, pamjet ”panoramike” sikur sfumojnë, apo edhe fshehin realitetin shqiptar…

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Ja si e torturuan dhe e vranë pa mëshirë 20-vjeçaren

‘Dua një republikë demokratike si e Nolit’