MENU
klinika

“Donnarumma nuk bëri tradhti”

Raiola ndez shpresën e tifozëve të Juves: Pogba mund të kthehet

17.09.2021 - 18:17

As edhe një muaj pasi tregu i transferimeve u mbyll, Mino Raiola kthehet për të hapur oreksin e tifozëve të Juventusit, duke folur për mundësinë për të parë Paul Pogba në Torino, një skenar për të cilin është diskutuar prej disa kohësh.

Pastaj duket se ka “shkopinj nën rrota” për Milan dhe Paris Saint-Germain për trajtimin, të kaluarën dhe të tashmen, të rezervuar për princin e klientëve të tij: Gigio Donnarumma.

“Më vjen keq për mënyrën se si u trajtua Gigio (nga Milan) – tha Raiola në një intervistë për Rai Sport. – Ai bëri një zgjedhje të jetës, nuk kishte tradhti, ai mund të ishte larguar katër vjet më parë. Dhe ai nuk e bëri.

Nëse ai ishte pranë Juventusit? Unë mendoj se Juventusi ka ende një keqardhje të madhe që nuk e ka marrë atë. Dhe jo vetëm Juventus”- u përgjigj menaxheri i famshëm. Për momentin, megjithatë, Donnarumma po shikon shokët e tij të skuadrës nga stoli në Paris: “Nuk ka luftë mes Gigio dhe Navas te PSG, Gigio do të luajë.”

POGBA mund të kthehet – Agjenti Raiola më pas u hap për kthimin e Paul Pogba në Juventus: “Mundësia që ai të kthehet është, por kjo varet edhe nga Juventus. Kontrata e lojtarit përfundon vitin e ardhshëm. Ne do të flasim me Manchester United dhe do të shohim.”

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN