MENU
klinika

"The Crown"

Seriali i favorizuar gjerësisht për sukses në çmimet “Emmy”

19.09.2021 - 17:25

Seriali “TheCrown” është vlerësuar si shumë e favorizuar për çmime në “Emmy Primetime”.

Nata më e madhe në televizionin amerikan po rikthehet në qendër të Los Angeles, për një ngjarje të mbushur me yje të pranishëm fizikisht, pas një edicioni pa pjesëmarrje për shkak të pandemisë.

“The Crown”, seriali mbretëror i prodhuar në mënyrë luksoze i Netflix, është i preferuari për të fituar çmimin e jashtëzakonshëm të dramës, për herë të parë pasi mori vlerësimin kritik për sezonin e tij të katërt.

Ai do të jetë përballë një tjetër shfaqje jashtëzakonisht popullore në Netflix, “Bridgerton”, ndërsa kandidatët e tjerë përfshijnë serinë anti-superhero të Amazon, “The Boys, dramën horror të HBO-së, “Lovecraft Country” dhe “Star Wars: The Mandalorian” të Disney-t.

Ekziston gjithashtu një preferuar i qartë në kategoritë e komedisë: “Ted Lasso”, që tregon historinë e Jason Sudeikis, një trajner popullor i futbollit amerikan, i vënë për të drejtuar një skuadër në vështirësi në Premier League.

Rivalët e tij për titullin përfshijnë “The Flight Attendant” të Kaley Cuoco dhe “Cobra Kai” të Netflix.

Kategoria e serive të kufizuara shumë konkurruese përfshin “Mare of Easttown”, “I May Destroy You”, “The Queen’s Gambit” dhe “WandaVision”.