MENU
klinika

"Squid Game"

Seriali që pritet të mposhtë “La Casa de Papel”

30.09.2021 - 12:19

Seriali thriller korean “Squid Game” mund të bëhet shfaqja më e popullarizuar ne Netflix. Seriali i ri i shërbimit të transmetimit është parashikuar të jetë shfaqja më e madhe e kompanisë e të gjitha kohërave. Aktualisht është më i shikuari në gati 80 vende, duke e bërë atë serialin e parë korean që kryeson top listat.

Deri më tani, seriali më i suksesshëm i Netflix ishte Money Heist. Por bashkëdrejtuesi i kompanisë, Ted Sarandos, thotë se Squid Game do të marrë kurorën e serialit spanjoll. Bashkëdrejtuesi i kompanisë, Ted Sarandos, tha se Squid Game ka “një mundësi të madhe që do të jetë shfaqja jonë më e madhe e të gjitha kohërave”.

Duke debutuar në 17 Shtator, shfaqja me 9 episode u bë një hit i madh dhe aktualisht renditet si numër një në SHBA. Seriali tregon historinë e njerëzve që kanë nevojë të madhe për para. Duke marrë festa misterioze, 456 konkurrentë iu jepet mundësia për t’u bashkuar në një lojë që premton 38.7 milionë dollarë.