MENU
klinika

Si ndodhi ngjarja?

Vrasja e oficerit të Krimeve në Lezhë, policia jep detajet

28.09.2021 - 11:54

Oficeri i Krimeve në Komisariatin e Policisë Lezhë, Saimir Hoxha, 44 vjeç mbeti i pajetë këtë të martë teksa u qëllua me armë zjarri në rrethena ende të paqarta mbi grupin e kontrollit të territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike ku ai bënte pjesë.

Oficeri i policisë ka ndërruar jetë gjatë rrugës për në spitalin Rajonal Lezhë.

Shërbimet e Policisë kanë rrethuar zonën me qëllim kapjen e autorit të dyshuar, Aldo Rama.

Në ndihmë të Policisë lokale janë nisur forcat speciale Renea, grupe të FNSH-së dhe një grup i posaçëm hetimor nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit për të bërë të mundur zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Lezhë/Informacion paraprak

Rreth orës 10:30 ,në Ishull Lezhë ,në rrethana ende të paqarta është qëlluar me armë zjarri në drejtim të grupit të kontrollit të territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike.

Si pasojë është plagosur me armë zjarri oficeri i Krimeve në Komisariatin e Policisë Lezhë shtetasi Saimir Hoxha, 44 vjeç, i cili për pasojë të plagëve të marra ka ndërruar jetë gjatë rrugës për në spitalin Rajonal Lezhë.

Shërbimet e Policisë kanë rrethuar zonën me qëllim kapjen e autorit.

Në ndihmë të Policisë lokale janë nisur forcat speciale Renea, grupe të FNSH-së dhe një grup i posaçëm hetimor nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit për të bërë të mundur zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Imazhet e tij shpërndahet në të gjitha komisariatet

Publikohet fotoja e autorit të dyshuar të vrasjes së efektivit