MENU
klinika

"Jemi me ju!"

Vuçiç falenderon protestuesit serbë në Jarinjë dhe Bërnjak

28.09.2021 - 12:10

President Aleksander Vuçiç ka falenderuar protestuesit serbë që po qëndrojnë prej nëntë ditësh në Jarinje e Bërnjak.

Vuçiç në Tv Pink tha se Serbia është me protestuesit, të cilët kanë bllokuar të dyja pikat kufitare, pas vendimit të qeverisë së Kosovës për të reciprocitetin e targave.

“Për gjithçka që kemi, për progresin që kemi bërë e kemi bërë sepse kemi luftuar, sepse kemi shfaqur që ne kemi fuqi të mjaftueshme, energji të mjaftueshme, dituri dhe besim në vetvete. Faleminderit njerëzve në këto ditë të vështira, faleminderit njerëzve tanë në Jarinje dhe Bernjak, Serbia është me ju”, ka thënë ai.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


“Moska është e shqetësuar për Kosovën”

Tensionet mes ushtrisë serbe dhe zyrtarë rus