MENU
klinika

Publikon pamjet dhe i shoqëron me vargje

Yuri Kim mrekullohet nga qyteti shqiptar

12.09.2021 - 11:57

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka zgjedhur që këtë fundjavë ta kalojë në qytetin liqenor të Pogradecit.

Kim ka ndarë në rrjetet sociale një foto piktoreske të Ohrit, të cilën e shoqëron me disa vargje të poezisë së të madhit Lasgush Poradeci, “Mëngjesi”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yuri Kim (@amb_yurikim)


“Pra , ja! pra , ja ! se dita ndezi,

Se fund` i ujit vetetiti ,

Se posi lajmetar – mengjesi,

Del zogu – i bardh` i nje nositi…”