MENU
klinika

Shton koleksionin

10 mln euro makinë, njihuni me “bishën” e re të Ronaldos

18.10.2021 - 15:47

Sulmuesi i Manchester United, Cristiano Ronaldo, do të shtojë një makinë të re tejet luksoze në koleksionin e tij të automjeteve të shtrenjta.

CR7 ka blerë një Bugatti Centodieci, edicion i veçantë, i cili besohet se kushton rreth 10 milionë euro. Kjo veturë është podhuar vetëm për 10 vetë deri tani dhe Ronaldo është mes këtyre.

Besohet se kjo veturë është frymëzuar nga historia e Bugattit. Është me ngjyrë bardhezi, me motor W16. Vetura e arrin shpejtësinë maksimale 380 km/h, ndërsa nga 0 deri në 100 km/h e kap për 2.6 sekonda.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN