MENU
klinika

“Do të ketë riatdhesim të trupave”

Ambasada ruse: Llogarisim një hetim të plotë nga pala shqiptare

17.10.2021 - 12:49

Ambasada ruse ka reaguar për vdekjen e katër turistëve rusë në Qerret të Kavajës.

Nëpërmjet një njoftimi, ambasada shkruan se po vijojnë hetimet për të zbuluar shkaqet e ngjarjes, ndërsa bëjnë me dije se janë në kontakt të vazhdueshëm me organet ligjzbatuese.

“Rreth vdekjes së katër shtetasve rusë në Shqipëri. Ambasada ruse në Shqipëri konfirmon vdekjen e katër shtetasve rusë (Natalia Burenkova, Sergey Burenkov, Ekaterina Burenkaya dhe Nikita Belousov) në një hotel afër qytetit një kafe. Departamenti Konsullor i Ambasadës është në kontakt të vazhdueshëm me agjencitë ligjzbatuese të vendit dhe heton rrethanat e asaj që ka ndodhur. Ne llogarisim një hetim të plotë nga pala shqiptare e shkaqeve të vdekjes së rusëve. Njoftohen të afërmit e të ndjerit. Do të ketë riatdhesim të trupave në vendlindje”, thuhet në njoftim.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Vdekja misterioze e 4 turistëve

Në Qerret mbërrijnë hetuesit rusë