MENU
klinika

"Bëmë baba, të të ngjaj!"

Anna Gjebrea në Eurovizionin e fëmijëve

24.10.2021 - 09:32

Anna, vajza e Ardit Gjebreas do të jetë përfaqësuesja e Shqipërisë në Festivalin Evropian të Këngës për Fëmijë, Eurovision 2021.

Vajza e kantautorit të njohur Ardit Gjebrea sapo është shpallur fituese e Festivalit të Fëmijëve në RTSH, duke qenë pikërisht ajo që do të përfaqësojë vendin tonë në këtë kompeticion.

Në Instagram, Anna tregon se është shumë e lumtur për këtë çmim dhe se do përpiqet të japë më të mirën.

Ndryshe nga vëllai i saj i madh Joni, Anna duket se në jetë do të ndjekë rrugën e babait të saj, prej të cilit ka trashëguar talentin për muzikën.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ardit gjebrea (@arditgjebrea)