MENU
klinika

Policia zbulon detaje

Banesa përfshihet nga flakët humb jetën 64 vjeçari

18.10.2021 - 19:00

Policia ka zbardhur detajet nga zjarri që përfshiu një banesë pasditen e sotme në Korçë, ku si pasojë ka humbur jetën 64-vjeçari, vëllai i pronarit të shtëpisë.

Burimet zyrtare bëjnë me dije se janë lënduar lehtë edhe tre persona të tjerë.

Njoftimi i policisë:

Korçë/Informacion paraprak

Më datë 18.10.2021, rreth orës 17:15, në lagjen nr. 11, ka rënë zjarr në banesën në pronësi të shtetasit Dh. D. dhe për pasojë ka gjetur vdekjen vëllai i tij shtetasi V. D., rreth 64 vjeç dhe janë lënduar lehtë pronari i banesës Dh. D, shtetasi J. D. dhe shtetasja V. D.

Shërbimet e policisë dhe zjarrfikëses, ndodhen në vendngjarje dhe po punohet për fikjen e zjarrit.

Grupi hetimor po punon për të zbardhur rrethanat e ngjarjes dhe përcaktuar shkaqet e rënies së zjarrit.