MENU
klinika

Kanë qenë më shumë se tre autorë

Ekzekutimi i dyfishtë në Elbasan, grupi hetimor sërish në terren

11.10.2021 - 13:51

Grupi hetimor i ngritur për ekzekutimin e dyfishtë të hënën e kaluar në Elbasan, ka zbritur sërish në terren.

Deri më tani nga pamjet filmike nuk është arritur të grumbullohet asnjë provë e rëndësishme, çka ka detyruar anëtarë të grupit hetimor dhe agjentët e policisë të zbresin sërisht në terren.

Burime bëjnë me dije se autorët kanë qenë më shumë se tre, ku dy kanë qenë personat që kanë qëlluar ndaj Lulzim Bitrit dhe Ardian Çollakut 21 herë nga dy lloje armësh, skorpions (tomson) dhe kallashnikov.

Grupi hetimor ka arritur në konkluzionin paraprak se objektivi i atentatorëve ka qenë Lulzim Bitri.

Deri tani janë sekuestruar më shumë se 40 sisteme kamerash, një pjesë e të cilave kanë qenë përqark vendit ku ndodhi ekzekutimi.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Lulzim Bitri ndërroi jetë në vendngjarje, Ardian Çollaku vdiq në spital

Vrasja e dyfishtë në Elbasan/ Policia zbulon detaje

3 atentatorët i pritën dhe sapo dolën nga lokali

Dy viktimat e atentatit në Elbasan lëviznin me makina të blinduara

Lidhjet e viktimave me vrasjet e bujshme

Atentati që tronditi mbrëmë Elbasanin u porosit nga Dubai


Ndërtesë gjigante pa leje në zonën e Llixhave

Kush është ish-kryeinspektori i IMT që ra në prangat e policisë

Informacionet paraprake të Policisë

Digjet një makinë e parkuar në Elbasan

Lejoi ndërtimin pa leje në Llixha

Elbasan/ Arrestohet ish-kryeinspektori i IMT

Dy persona të lënduar rëndë

Aksident në aksin rrugor Elbasan-Metalurgji

Dyshime për disa transferta të bëra nga bashkëjetuesi

KPK rinis hetimet për gjyqtaren e videove në ‘Tik Tok’