MENU
klinika

Rrëzohet avioni në Milano

Humbin jetën 2 pilotët dhe 6 pasagjerë

03.10.2021 - 15:21

Një avion është rrëzuar pasditen e sotme pranë Milanos , në San Donato duke u marrë jetën 2 pilotëve dhe 6 pasagjerëve, mes tyre edhe një fëmijë.

Avioni u përplas në një ndërtesë në rinovim pranë metrosë, duke shkaktuar një zjarr të madh.

Shpëtuesit, zjarrfikësit dhe policia mbërritën menjëherë. Avioni, i cili u ngrit nga Milan Linate, ishte drejtuar për në Olbia, në Sardenjë.