MENU
klinika

Ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë!

Lëkundje tërmeti në Shqipëri

24.10.2021 - 11:33

Lëkundje tërmeti janë ndjerë sot në vendin tonë. Tërmeti me magnitudë 3.4 i shkallës Rihter është regjistruar në Himarë, vetëm pak minuta më parë.

Aktualisht nuk raportohet për dëme materiale, por kjo lëkundje ka shkaktuar panik te banorët.

Ky është tërmeti i tretë që shkund Shqipërinë brenda pak ditëve, pasi të dielën u regjistrua një tjetër lëkundje e fortë, 4.5 Rihter në Lezhë, e cila shkaktoi dëme të vogla.

Ushtroi dhunë fizike ndaj bashkëjetueses

Arrestohet 42-vjeçari në Delvinë

Tragjike në Vlorë/ U hodh nga lartësia e pallatit

Ndërron jetë gruaja 35-vjeçare dhe fëmija i saj i vogël

Erë, reshje shiu dhe dallgë deri në 8 ballë

Pezullohet lundrimi i mjeteve të vogla dhe atyre të peshkimit

Nisja e punimeve për aeroportin e Vlorës

Mbrëmë zbarkuan rreth 60 kamionë në fshatin Akërni