MENU
klinika

Aksident i rëndë në Shkodër

Makina përplas biçikletën, humb jetën 61-vjeçari

19.10.2021 - 13:18

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë mëngjes në Shkodër.

Një makinë ka përplasur një biçikletë, ku për pasojë ka humbur jetën drejtuesi i mjetit të fundit, 61-vjeçari I. H.

Shkodër/Informacion paraprak

Rreth orës 06:30, në aksin rrugor Shkodër-Koplik, në vendin e quajtur Gruemirë Çezme, mjeti tip “Mercedes Vito”, me drejtues shtetasin N. G., 54 vjeç, ka aksidentuar një biçikletë që drejtohej nga shtetasi I. H., 61 vjeç, i cili si pasojë e përplasjes 61 vjeçari ka ndërruar jetë. Shtetasi N.G, është shoqëruar në Komisariat për veprime të mëtjeshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për sqarimin e rrethanave të aksidentit.