MENU
klinika

Humbi betejën me sëmundjen e rëndë

Ndahet nga jeta aktori i serialit “Friends”

25.10.2021 - 11:51

Aktori i njohur i “Friends”, James Michael Tyler, i njohur me rolin e tij si ‘Gunther’ ka ndërruar jetë në moshën 59-vjeçare.

“Tyler ndërroi jetë paqësisht në shtëpinë e tij në Los Angeles të dielën në mëngjes”, thuhet në një deklaratë nga menaxheri i tij.

Tyler u diagnostikua me kancer të avancuar të prostatës në vitin 2018, i cili më vonë u përhap në kockat e tij.

Pak muaj para se të ndërronte jetë ai ka zbuluar se ishte duke u përballur me këtë sëmundje që nga shtatori i vitit 2018, por e ka mbajtur të fshehtë nga publiku.

“Jam mirë, vërtet. Ishte sëmundje e lehtë për t’u trajtuar”, tha ai.

Edhe pse ai nuk kishte një rol aq intenisv në ekran sa personazhet kryesorë të “Friends”, Gunther do të mbetet një figurë mjaft e dashur tek publiku.

Përsa i përket “Friends”, “HBO Max” publikoi para pak ditësh rikthimin e tij, i cili pati një shikueshmëri shumë të lartë.

I gjithë kasti i aktorëve i përbërë nga Jennifer Aniston, Courtney Cox, Lisa Kudrow, Matthew Perry, Matt LeBlanc dhe David Schwimmer u bashkuan për këtë speciale, ndërsa së fundmi u zbulua shumë që ato u paguan për të qenë protagonistë.

Sipas “Wall Street Journal”, kastit fillimisht iu ofruan nga 1 milion dollar për këtë ribashkim, por ata me sa duket e hodhën poshtë këtë ofertë, Më pas, “Varuety” tregoi se aktorët ranë dakord që të paguhen “të paktën” me nga 2.5 milionë secili.

Ndërkohë aktorëve do ju bashkuan në këtë rikthim një listë me personazhe të famshëm si: David Beckham, Justin Bieber, BTS, James Corden, Cindy CraWford, Cara Delevingne, Lady Gaga, Elliott Gould, Kit Harington, Larry Hankin, Mindy Kaling, Thomas Lennon, Christina Pickles, Tom Selleck, Maggie Wheeler, Reese Witherspoon.